феб 21

Debata u Ustanovi kulture „Vuk Karadžić“

Plakat događaja

Članovi Debatnog kluba Fakulteta političkih nauka će se u sredu 22. februara 2012. godine naći lice u lice sa članovima Debatnog kluba Pravnog fakulteta na debati čija tema glasi:

Ovaj dom bi podržao suđenja osumnjičenih za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti pred međunarodnim sudovima

Debata će biti u nešto drugačijem formatu od našeg uobičajenog (britanskog parlamentarnog), pa će se tako debatovati 3 na 3, sa govorima od po 6 minuta (završni traju 5 minuta). Debatni klubovi FPN-a i Pravnog imaju dugu tradiciju, pa se sa razlogom očekuje da ova debata bude puna plodonosnih ideja i argumenata. Debata će biti održana u okviru projekta Beogradskog centra za ljudska prava, koji je uz Otvorenu komunikaciju organizator iste.

Boje Fakulteta političkih nauka braniće Marija Maksimović, Ivana Dimitrijević i Đorđe Jovićević, dok će čast Pravnog fakulteta braniti Mladen Šuleić, Slobodan Trivić i Dino Ibišbegović.

Pozivamo sve zainteresovane da dođu u Ustanovu kulture „Vuk Karadžić“ u 17:00 i svojim prisustvom uveličaju ovaj događaj.