јан 08

Svetsko univerzitetsko debatno prvenstvo u Solunu 2016.

Trideset šesto Svetsko univerzitetsko debatno prvenstvo, čiji je domaćin bio Univerzitet u Makedoniji, održan je u Solunu od 27. decembra 2015. godine do 4. januara 2016. godine. Broj timova koji se takmičio bio je 400, a glavni sudija ovog turnira bio je ugledni grčki debater Manos Moskopulos.

Tim Alekse Petkovića, studenta druge godine na osnovnim akademskim studijama Međunarodne politike, uspeo je da se kvalifikuje na ovom debatnom takmičenju, čime je Aleksa postao jedan od najmlađih debatera koji je predstavljao Univerzitet u Beogradu na Svetskom univerzitetskom debatnom prvenstvu. Đorđe Jovićević, student master studija na modulu Međunarodno humanitarno pravo i pravo ljudskih prava, proglašen je za sedmog govornika na svetu u kategoriji engleski kao drugi jezik. Sa svojim partnerom, Milošem Rafailovićem, studentom sa Pravnog fakulteta, stigao je do osmine finala u kategoriji engleski kao maternji jezik, što predstavlja jedan od najvećih uspeha za Univerzitet u Beogradu, ali i za Debatni klub Fakulteta političkih nauka, budući da se u toj kategoriji takmiče studenti sa engleskog govornog područja. Takođe, Sara Filipović, student druge godine na osnovnim akademskim studijama Međunarodne politike, predstavljala je Univerzitet u Beogradu kao sudija na ovom turniru.

Čestitamo debaterima DK FPN na zabeleženim uspesima!

Đorđe Jovićević i Miloš Rafailović u Solunu