окт 15

Srbija dobila šestorku na WUDC-u

Kvalifikacije za Svetsko univerzitetsko debatno prvenstvo u Berlinu 2013. završene su sinoć u prostorijama Pravnog fakulteta. Otvorena komunikacija je uspela da okupi krem-de-la-krem debatnog sveta na ovom turniru i da od 25 konkurenata sportski izabere 6 najboljih i najkvalitetnijih timova u ovom trenutku koji će se takmičiti iduće godine u glavnom gradu Savezne Republike Nemačke.

Poslednje tri kvalifikacione tunde bile su izuzetno zanimljive, a poslednja runda je bila posebno neizvesna, jer je čak 9 timova imalo šansu da se nađe u grupi od 6 najboljih. Međusobni duel u top sobama odlučio je pobednika, a rezolucije su bile sledeće:

R7: This house believes that Pakistan should cease all assistance to USA in fight against Talibans

R8: This house believes that developing countries should set up economic development zone

R9: This hous would ban gambling

Debatni klub Fakulteta političkih nauka sa zadovoljstvom može da konstatuje da se među 6 timova, tj. 12 debatera koji idu u Berlin, nalaze čak 4 naša člana, što smatramo velikim uspehom i dokazom da naša debatna škola vredi svaki minut koji joj se posveti. Takođe nam je zadovoljstvo da vam predstavimo sve timove koji će predstavljati našu zemlju, a to su:

1. Šuletova fora – Viktor Prlja i Mladen Šuleić
  2. Fine by me – Tijana Mijalković i Goran Jankuloski
  3. Segundo para siempreĐorđe Jovićević i Stefan Milić
  4. Affirmative actionMarija Simić i Dino Ibišbegović
  5. Bitch slap - Selena Torlaković i Marija Maksimović
  6. Teroristi – Damjan Ilić i Predrag Tanacković

Svima želimo da se što bolje spreme za predstojeći turnir i da nas tamo predstave u najboljem mogućem svetlu!

AUF WIEDERSEHEN DEBATERI!!!

1 ping

1. Najbolje za kraj – Ne podiži glas, poboljšaj argument!

[...] mi imaju Filipini, a da Rusija ima samo tim više. Ono na šta valja podsetiti jeste da je OK imao kvalifikacioni turnir za odlazak na Svetsko na kome je učestvovalo 25 [...]

Komentari su onemogućeni