дец 10

Mladi i politika – O tebi se radi

Mladi za inovacije i Debatni klub FPN pozivaju sve zainteresovane studente na prvu onlajn konferenciji „Mladi i politika“ i razgovaraju sa najmlađim kandidatom za nacionalnu skupštinu u državi Indijani, Patrikom Lokhartom. Konferencija će biti održana u četvrtak, 12. decembra na Fakultetu političkih nauka sa početkom u 19 časova. Konferenciju će otvoriti predstavnici Američke ambasade u Beogradu, koji će govoriti o mladima i njihovom društvenom angažmanu u Sjedinjenim Američkim Državama. Povod za održavanje ovakog događaja su istraživanja koja pokazuju da je većina mladih u Srbiji apatična i nije spremna na inicijativu, često nezainteresovana za stvari koje se dešavaju u njihovom neposrednom okruženju, a kao najveći problem se ističe njihova neinformisanost. A ovo je prilika da mladi vide šta rade njihovi vršnjaci na polju društvenog angažmana u svetu, što ih može motivisati da se aktivno uključe u društveni i politički život u Srbiji. Onlajn konferencija se organizuje u okviru projekta “It’s about me” (‘’Radi se o meni’’) koji sprovode omladinska organizacija Mladi za inovacije i Debatni klub Fakulteta političkih nauka u Beogradu.