авг 29

Helena i Stefan šampioni Evrope!

Studenti treće godine Fakulteta političkih nauka, Helena Ivanov i Stefan Siridžanski, osvojili su Evropsko univerzitetsko debatno takmičenje u kategoriji engleski kao drugi jezik! Helena je proglašena za prvog, a Stefan za trećeg govornika turnira u istoj kategoriji.

Na šesnaestom univerzitetskom debatnom prvenstvu, koje je ove godine održano u Zagrebu od 18. do 24. avgusta, takmičilo se 400 studenata iz cele Evrope. Stefan i Helena zabeležili su istorijski uspeh za srpsku debatnu zajednicu, što je doprinelo tome da Univerzitet u Beogradu postane najbolje rangiran u oblasti debate u kontinentalnoj Evropi.

Stefan i Helena su u finalu uspeli da pobede timove iz Švedske (Lund), Nemačke (Berlin) i Rumunije (BBU) na temu: „Ovaj dom bi, pod pretpostavkom da je izvodljivo, iskorenio sposobnost vojnika da osećaju strah“.

Čestitamo im na najvećem uspehu Debatnog kluba Fakulteta političkih nauka, ali i cele srpske debatne zajednice!

Mocije sa turnira i rangiranje timova dostupni su na sledećem linku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A2vgaacv6s4ojm9vxUmuLUIkMFd8ExUTS5uuaHI2xV4/edit?pli=1#gid=700452310