↑ Return to Prezentacione debate

Simulacija predizborne debate: Obama vs. McCain

Simulacija predizborne debate u SAD-u izvedena je 2008. godine uz prisustvo velikog broja publike. Ova, tada aktuelna tema, bila je zanimljiva za veliki broj studenata, kako zbog želje da vide svoje kolege u nekoj novoj ulozi, tako i zbog želje da saznaju ko će na kraju pobediti. Studenti su imali prilike da samostalno učestvuju u glasanju.

Nakon izlaganja debatera, publika je za pobednika izabrala Džona Mekejna i Saru Pejlin. Demokrate su priznale poraz, a republikanci su kao razlog za svoju pobedu naveli scenski nastup na koji su posvetili više pažnje, nego na same argumente, ugledajući se baš na američke političare.

Demokrate su predstavljali: Ivan Stanojević, kao Barak Obama i Đorđe Trikoš, kao Džo Bajden.

Republikance su predstavljali: Miloš Savić, kao Džon Mekejn i Ivana Popović, kao Sara Pejlin.

Gosti debate:

• Đorđe Pavićević, profesor na Fakultetu političkih nauka
  • Dušan Pavlović, profesor na Fakultetu političkih nauka
  • Jovan Teokarević, profesor na Fakultetu političkih nauka
  • Zoran Krstić, profesor na Fakultetu političkih nauka

Debata je bila medijski propraćena od strane B92, Studentskog sveta, Danas-a i Brodareva.