мар 26

Moskva protiv rehabilitacije Draže Mihailovića

Na prvom debatnom turniru u organizaciji Debatnog kluba Ekonomskog fakulteta, pod nazivom MONOPOL, juče u 20:00 bila je održana finalna debata u kojoj su se četiri debatna tima takmičila za titulu najboljeg. Iako je ceo turnir, koji je trajao od subote obilovao veoma interesantnim temama, sudije su se potrudile da tema u finalu bude još interesantnija i aktuelnija.

Rezolucija u finalu glasila je: Ovaj dom smatra da sud ne bi trebalo da rehabilituje Dražu Mihailovića.

U finalu se našao i jedan naš tim sa Fakulteta političkih nauka, pod imenom Peđizam, koji su činili Helena Ivanov i Stefan Siridžanski. Njih dvoje su imali ulogu druge opozicije, ali nažalost nisu uspeli na kraju da se domognu zlatnog odličja.

Iako deluje da je odluka sudija bila brzo i glatko donešena, s obzirom da je bilo 5:2 u korist pobednika, sudijski panel je većao i doneo svoju odluku tek nakon skoro sat i po vremena. Finale je pripalo drugoj vladi, tj. ekipi Moskva, koja je bila sastavljena od momaka iz susedne Crne Gore.